Στο περιθώριο της κλήρωσης, η ΕΠΣ μοίρασε μπάλες στα Σωματεία.


Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της β’ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θράκης, από την οποία θα προκύψουν οι οκτώ ομάδες των προημιτελικών.

Οι δεκαέξι ομάδες που προκρίθηκαν από τους νοκ-άουτ αγώνες της α΄ φάσης, αρχικά καταχωρίστηκαν ανά γκρουπ δυναμικότητας:

 

Στη συνέχεια κληρώθηκαν σε τέσσερις ομίλους (προκρίνονται οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου) ως εξής:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

Ηρακλής Σαπών

Αετός Μίσχου

1η αγωνιστική (23/9, 16:30)

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Ηρακλής Σαπών

Αετός Μίσχου – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

2η αγωνιστική (11/10, 16:00)

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

Ηρακλής Σαπών – Αετός Μίσχου

3η αγωνιστική (8/11, 15:00)

Ηρακλής Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Αετός Μίσχου

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 

ΠΑΟ Κοσμίου

Δόξα Γρατινής

Αναγέννηση Παγουρίων ή ΠΑΕ Ποντίων

Βιστωνίδα Κοπτερού

1η αγωνιστική (23/9, 16:30)

Δόξα Γρατινής – Αναγέννηση Παγουρίων ή ΠΑΕ Ποντίων

Βιστωνίδα Κοπτερού – ΠΑΟ Κοσμίου

2η αγωνιστική (11/10, 16:00)

ΠΑΟ Κοσμίου – Δόξα Γρατινής

Αναγέννηση Παγουρίων ή ΠΑΕ Ποντίων – Βιστωνίδα Κοπτερού

3η αγωνιστική (8/11, 15:00)

Αναγέννηση Παγουρίων ή ΠΑΕ Ποντίων – ΠΑΟ Κοσμίου

Δόξα Γρατινής – Βιστωνίδα Κοπτερού

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Δόξα Σώστη

ΠΑΟΚ Κομοτηνής

ΑΠΣ Πανθρακικός

1η αγωνιστική (24/9, 16:30)

Δόξα Σώστη – ΠΑΟΚ Κομοτηνής

ΑΠΣ Πανθρακικός – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

2η αγωνιστική (11/10, 16:00)

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Σώστη

ΠΑΟΚ Κομοτηνής – ΑΠΣ Πανθρακικός

3η αγωνιστική (8/11, 15:00)

ΠΑΟΚ Κομοτηνής – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Δόξα Σώστη – ΑΠΣ Πανθρακικός

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Προσκυνητών

Ελπίδα Σαπών

Α.Ο. Μεσούνης

Α.Ο. Φαναρίου

1η αγωνιστική (24/9, 16:30)

Ελπίδα Σαπών – Α.Ο. Μεσούνης

Α.Ο. Φαναρίου – Δόξα Προσκυνητών

2η αγωνιστική (11/10, 16:00)

Δόξα Προσκυνητών – Ελπίδα Σαπών

Α.Ο. Μεσούνης – Α.Ο. Φαναρίου

3η αγωνιστική (8/11, 15:00)

Α.Ο. Μεσούνης – Δόξα Προσκυνητών

Ελπίδα Σαπών – Α.Ο. Φαναρίου