• ρεπορτάζ: Γ.Π.

Πραγματοποιήθηκε πριν από λίγο στα γραφεία της ΕΠΣ Θράκης, η κλήρωση των play off και των play out της Α΄ κατηγορίας.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΣΕ 22 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΠΑΟΚ Κοσμίου 52 (49-15)
2. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 51 (56-14)
3. Δόξα Γρατινής 50 (60-14)
4. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 47 (39-17)
5. Ελπίδα Σαπών 45 (36-17)
6. Δόξα Σώστη 35 (41-20)
——————————————-
7. Ορφέας Ξυλαγανής 24 (26-39)
8. Αναγέννηση Παγουρίων 17 (25-47)
9. Ορφέας Στρύμης 15 (17-60)
10. ΠΑΟΚ Κομοτηνής 15 (24-57)
11. ΑΟ Μεσούνης 13 (18-54)
12. Κομψάτος Πολυάνθου 10 (21-58)

* Ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου και ο Κομψάτος Πολυάνθου ξεκίνησαν με -2 βαθμούς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΝΟΨΕΙ ΤΩΝ PLAY OFF

  • ΠΑΟ Κοσμίου 19
  • Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 17
  • Δόξα Γρατινής 17
  • Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 16
  • Ελπίδα Σαπών 15
  • Δόξα Σώστη 12

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ PLAY OFF

(ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ Ο ΠΡΩΤΟΣ)

ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

Α΄ ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική, Σάββατο 31/3

ΠΑΟ Κοσμίου – Ελπίδα Σαπών

Δόξα Σώστη – Δόξα Γρατινής

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

2η Αγωνιστική, Σάββατο 14/4

Ελπίδα Σαπών – Δόξα Σώστη

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – ΠΑΟ Κοσμίου

Δόξα Γρατινής – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

3η Αγωνιστική Σάββατο 21/4

Ελπίδα Σαπών – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

Δόξα Γρατινής – ΠΑΟ Κοσμίου

Δόξα Σώστη – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

4η Αγωνιστική, Τετάρτη 25/4

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Δόξα Γρατινής

ΠΑΟ Κοσμίου – Δόξα Σώστη

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Ελπίδα Σαπών

5η Αγωνιστική, Σάββατο 28/4

Δόξα Γρατινής – Ελπίδα Σαπών

Δόξα Σώστη – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – ΠΑΟ Κοσμίου

Β΄ ΓΥΡΟΣ

6η Αγωνιστική, Σάββατο 5/5

Ελπίδα Σαπών – ΠΑΟ Κοσμίου

Δόξα Γρατινής – Δόξα Σώστη

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

7η Αγωνιστική, Τετάρτη 9/5

Δόξα Σώστη – Ελπίδα Σαπών

ΠΑΟ Κοσμίου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Γρατινής

8η Αγωνιστική, Σάββατο 12/5

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Ελπίδα Σαπών

ΠΑΟ Κοσμίου – Δόξα Γρατινής

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Σώστη

9η Αγωνιστική, Σάββατο 19/5

Δόξα Γρατινής – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

Δόξα Σώστη – ΠΑΟ Κοσμίου

Ελπίδα Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

10η Αγωνιστική, Σάββατο 26/5

Ελπίδα Σαπών – Δόξα Γρατινής

Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Δόξα Σώστη

ΠΑΟ Κοσμίου – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΝΟΨΕΙ ΤΩΝ PLAY OUT

  • Ορφέας Ξυλαγανής 11
  • Αναγέννηση Παγουρίων 6
  • Ορφέας Στρύμης 5
  • ΠΑΟΚ Κομοτηνής 5
  • A.Ο. Μεσούνης 5
  • Κομψάτος Πολυάνθου 4

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ PLAY OUT

(ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ)

ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

Α΄ ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική, Σάββατο 31/3

Ορφέας ΞυλαγανήςΚομψάτος Πολυάνθου

Αναγέννηση Παγουρίων Α.Ο. Μεσούνης

Ορφέας ΣτρύμηςΠΑΟΚ Κομοτηνής

2η Αγωνιστική, Σάββατο 14/4

Κομψάτος Πολυάνθου Αναγέννηση Παγουρίων

ΠΑΟΚ Κομοτηνής Ορφέας Ξυλαγανής

Α.Ο. Μεσούνης Ορφέας Στρύμης

3η Αγωνιστική, Σάββατο 21/4

Κομψάτος Πολυάνθου ΠΑΟΚ Κομοτηνής

Α.Ο. Μεσούνης Ορφέας Ξυλαγανής

Αναγέννηση Παγουρίων Ορφέας Στρύμης

4η Αγωνιστική, Τετάρτη 25/4

ΠΑΟΚ Κομοτηνής Α.Ο. Μεσούνης

Ορφέας Ξυλαγανής Αναγέννηση Παγουρίων

Ορφέας Στρύμης Κομψάτος Πολυάνθου

5η Αγωνιστική, Σάββατο 28/4

Α.Ο. Μεσούνης Κομψάτος Πολυάνθου

Αναγέννηση Παγουρίων ΠΑΟΚ Κομοτηνής

Ορφέας Στρύμης Ορφέας Ξυλαγανής

Β΄ ΓΥΡΟΣ

6η Αγωνιστική, Σάββατο 5/5

Κομψάτος Πολυάνθου Ορφέας Ξυλαγανής

Α.Ο. Μεσούνης Αναγέννηση Παγουρίων

ΠΑΟΚ Κομοτηνής Ορφέας Στρύμης

7η Αγωνιστική, Τετάρτη 9/5

Αναγέννηση Παγουρίων Κομψάτος Πολυάνθου

Ορφέας Ξυλαγανής ΠΑΟΚ Κομοτηνής

Ορφέας Στρύμης Α.Ο. Μεσούνης

8η Αγωνιστική, Σάββατο 12/5

ΠΑΟΚ Κομοτηνής Κομψάτος Πολυάνθου

Ορφέας Ξυλαγανής Α.Ο. Μεσούνης

Ορφέας Στρύμης Αναγέννηση Παγουρίων

9η Αγωνιστική, Σάββατο 19/5

Α.Ο. Μεσούνης ΠΑΟΚ Κομοτηνής

Αναγέννηση Παγουρίων Ορφέας Ξυλαγανής

Κομψάτος Πολυάνθου Ορφέας Στρύμης

10η Αγωνιστική, Σάββατο 26/5

Κομψάτος Πολυάνθου Α.Ο. Μεσούνης

ΠΑΟΚ Κομοτηνής Αναγέννηση Παγουρίων

Ορφέας Ξυλαγανής Ορφέας Στρύμης

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

από την κλήρωση