Με πλήρες ψηφοδέλτιο κατέρχεται στις περιφερειακές εκλογές της ΑΜ-Θ η παράταξη της “Λαϊκής Συσπείρωσης”.

Ο επικεφαλής της Δημήτρης Παπατολίδης, βρέθηκε σήμερα στο Πρωτοδικείο Ροδόπης όπου κατέθεσε τον φάκελο του συνδυασμού, τον οποίο απαρτίζουν όπως επισήμανε, εργαζόμενοι, αγρότες, νέοι επιστήμονες, από την πλειονότητα και τη μειονότητα, αγωνιστές της ζωής που έχουν αντιταχθεί στις αντιλαϊκές πολιτικές και είναι έτοιμοι να δώσουν νέες μάχες για τα δικαιώματα των εργαζομένων μέσα στο περιφερειακό συμβούλιο.

Ο κ. Παπατολίδης για μία ακόμη φορά πρόταξε ως κρίσιμα ζητούμενα για τον τόπο, όλα εκείνα που όπως υπογράμμισε αποτελούν θέματα ζωής, όπως π.χ. η ύδρευση και η αποχέτευση στον ορεινό όγκο, έργο που καταθέσαμε και αρνήθηκε η προηγούμενη διοίκηση της Περιφέρειας ΑΜ-Θ να προωθήσει, το οδικό δίκτυο, ζητήματα υγείας και εκπαίδευσης, οι ελλείψεις γιατρών, τα προβλήματα επιβίωσης γεωργών και κτηνοτρόφων με τις πολύ χαμηλές τιμές των προϊόντων τους και τις ανεπαρκείς αποζημιώσεις τους. Όπως πρόσθεσε, όλα αυτά η Περιφέρεια πρέπει κατά προτεραιότητα να τα διεκδικεί και να τα εντάσσει στα προγράμματά της, και να μη λέει οτι δεν είναι επιλέξιμα… Γι’ αυτό και κάλεσε τους ψηφοφόρους να μην πέσουν στην παγίδα της εναλλαγής των γνωστών διαχειριστών της εξουσίας και να μην πιστέψουν τα παχιά λόγια τους, αλλά να διακρίνουν τις επιλέξιμες εκείνες παρατάξεις που παλεύουν για τα έργα που αφορούν τον λαό και όχι τους επιχειρηματικούς ομίλους. Διότι όπως κατέληξε, χρειάζεται αγώνας, διεκδίκηση, σύγκρουση, για να κερδίσουμε έστω και τα ελάχιστα…

Την παράταξη της “Λαϊκής Συσπείρωσης ΑΜ-Θ” στελεχώνουν 79 υποψήφιοι σε όλες τις περιφερειακές ενότητες – και ο υποψήφιος Περιφερειάρχης.

Συγκεκριμένα:

  • ΠΑΠΑΤΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Υποψήφιος Περιφερειάρχης

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Δράμας

1. ΔΡΑΝΟΒΑΛΗ-ΒΟΥΤΣΙΝΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΝΑ (ΛΙΝΑ) του ΦΩΤΙΟΥ

2. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

3. ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΚΟΥΤΑΛΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ-ΚΑΛΑΘΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

7. ΛΙΟΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

8. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

9. ΠΙΚΗ-ΜΠΑΜΠΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

10. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

11. ΤΣΙΜΠΛΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΛΙΖΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

12. ΤΣΟΛΠΙΔΟΥ- ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ (ΤΟΛΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Έβρου

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ-ΜΑΝΑΒΗ ΖΩΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

2. ΒΛΙΣΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3. ΓΚΙΔΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ( ΜΑΤΟΥΛΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΝΙΝΑ) του ΣΑΒΒΑ

5. ΚΑΛΟΥΤΣΑ ΠΕΡΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

6. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7. ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

8. ΜΑΚΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΣΧΑΛΗ

9. ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

10. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΙΔΕΡΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

11. ΜΟΛΑ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΑΜΕΤ του ΧΟΥΣΕΪΝ

12. ΜΠΑΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

13. ΜΠΑΡΜΠΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ( ΣΑΣΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

14. ΝΑΖΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

15. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ

16. ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

17. ΡΙΖΟΥΔΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΑΔΑΜ

18. ΣΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

19. ΤΟΨΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

20. ΤΡΕΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Εκλογική Περιφέρεια Θάσου

1. ΛΟΥΒΟΥΛΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

2. ΤΣΩΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Καβάλας

1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΓΙΑΓΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

3. ΓΙΑΜΟΥΡΙΔΟΥ-ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΥ ΑΝΝΑ του ΘΕΟΧΑΡΗ

4. ΔΑΜΙΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΑΜΙΑΝΟΥ

5. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΕΒΡΩΝΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

6. ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΝΕΝΑ) του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

7. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΗΛΙΑ

8. ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

9. ΚΟΖΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΓΕΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10. ΜΑΣΑΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

11. ΜΕΛΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΡΑΣΧΟΥ

12. ΜΠΡΑΤΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

13. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

14. ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

15. ΠΟΤΟΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

16. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ

17. ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Ξάνθης

1. ΑΖΑΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΣΑΒΒΑ

4. ΕΦΕΝΤΗ ΣΑΛΗ του ΧΑΣΑΝ

5. ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

6. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

7. ΛΑΡΙΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

8. ΜΑΞΟΥΜ ΜΠΙΡΓΚΙΟΥΛ του ΙΣΜΕΤ

9. ΝΕΟΦΥΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ

11. ΡΟΪΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ

12. ΦΡΕΓΚΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ

13. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ

14. ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΜΟΥΡΑΤ του ΣΑΜΠΡΗ

Εκλογική Περιφέρεια Ροδόπης

1. ΑΡΝΑΟΥΤ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΜΟΥΜΙΝ ΤΖΕΛΑΕΤΙΝ του ΜΟΥΧΑΡΕΜ

2. ΓΚΑΡΤΣΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

3. ΔΕΒΕΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

4. ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5. ΚΑΣΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΜΑΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΚΕΛΕΣ ΧΑΣΑΝ ΧΟΥΣΕΪΝ του ΜΕΜΕΤ

7. ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ( ΒΟΥΛΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

8. ΠΑΛΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ

10. ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

11. ΤΣΙΚΝΗ ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

12. ΤΥΛΙΟΥ-ΧΑΡΙΤΟΥ ΖΩΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

13. ΦΑΚΙΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ

14. ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ