Λίγες ώρες έμειναν για τη διεξαγωγή των εσωκομματικών εκλογών της ΝΔ από τις οποίες θα αναδειχθούν οι νέες νομαρχιακές επιτροπές, τέως ΝΟΔΕ, που πλέον ονομάζονται Διοικούσες Επιτροπές Εκλογικών Περιφερειών (ΔΕΕΠ), καθώς και οι νέες Δημοτικές Τοπικές Επιτροπές (ΔΗΜΤΕ).

Στη Ροδόπη θα στηθούν τέσσερις κάλπες:

  • στον Α΄ όροφο του κτιρίου της Περιφερειακής Ενότητας Ροδόπης (τέως Νομαρχία) στην Κομοτηνή,
  • στο Δημαρχείο Ιάσμου,
  • στο Πολιτιστικό Κέντρο Σαπών,
  • στο Δημαρχείο Φιλύρας.

73233de8 screenshot 2048Οι κάλπες θα ανοίξουν στις 8 το πρωί και θα κλείσουν στις 7 το απόγευμα.

Δικαίωμα ψήφου έχουν 695 άτομα που έχουν τακτοποιήσει ταμειακώς την εγγραφή τους.

Οι υποψήφιοι:

ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΕΠ ΡΟΔΟΠΗΣ

  • ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ (ένας σταυρός προτίμησης)

ΤΖΑΜΠΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αποστόλου

  • ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ (μέχρι τρεις σταυροί προτίμησης/εκλέγονται οι 9, εκ των οποίων 4 γυναίκες λόγω ποσόστωσης)

ΑΜΠΑΡΤΖΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Περικλή

ΒΑΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Θεόδωρου

ΒΕΛΚΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Ιωάννη

ΔΡΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αποστόλου

ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΘΕΟΔΟΣΗΣ του Γεωργίου

ΚΑΖΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Χρήστου

ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου

ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ του Γεωργίου

ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ευστρατίου

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Παύλου

ΤΣΑΒΔΑΡΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Πέτρου

ΧΑΣΑΝ ΟΥΓΟΥΡ του Μπουρχάν

343024ce node logo 1ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΤΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

  • ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ (ένας σταυρός προτίμησης)

ΣΙΑΨΑΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Στεφάνου

  • ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ (μέχρι τρεις σταυροί προτίμησης)

ΒΟΥΡΑΖΑΝΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Χρήστου

ΒΩΣΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Αριστείδη

ΓΚΟΥΡΙΤΣΑ ΑΝΝΑ του Ευάγγελου

ΔΟΛΙΑΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Ιωάννη

ΚΟΥΤΡΟΥΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Μιχαήλ

ΝΤΑΛΛΙΑΝΗΣ ΓΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Συμεών

ΣΙΑΨΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στεφάνου

ΣΙΑΨΑΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χριστοδούλου

ΣΙΑΨΑΛΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Γεωργίου

ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΤΕ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ

  • ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ (ένας σταυρός προτίμησης)

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΑΝΙΗΛ του Παναγιώτη

  • ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ (μέχρι τρεις σταυροί προτίμησης)

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ του Ηλία

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

ΓΚΑΤΖΙΑΛ ΑΜΕΤ ΝΙΑΖΗ του Μουμήν

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κυριάκου

ΝΤΕΛΗ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΧΜΕΤ του Μεμέτ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ιωάννη

ΡΟΥΦΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ του Γεωργίου

ΤΕΡΖΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Δημητρίου

ΤΣΙΑΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Νικολάου

ΨΑΡΡΑ ΤΡΙΑΔΑ του Ηλία

ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΤΕ ΙΑΣΜΟΥ

  • ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ (ένας σταυρός προτίμησης)

ΒΑΚΙΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ–ΜΑΡΙΑ του Ανέστη

  • ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ (μέχρι τρεις σταυροί προτίμησης)

ΑΝΤΕΜ ΕΡΚΑΝ του Ιζέτ

ΖΑΡΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του Στεργίου

ΚΑΡΑ ΕΜΙΝ ΕΡΔΙΝΤΣ του Εμρουλά

ΛΙΑΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΒΕΡΑ του Παύλου

ΠΙΣΤΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΤΖΝΕΛΑΣΒΙΛΙ ΜΑΙΑ του Φεντιά

ΦΕΡΕΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ορέστη

ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΤΕ ΑΡΡΙΑΝΩΝ

  • ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ (ένας σταυρός προτίμησης)

ΧΑΛΗΛ ΜΠΑΣΗ ΑΧΜΕΤ του Ισμαήλ

  • ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ (μέχρι τρεις σταυροί προτίμησης)

ΑΛΗ ΑΪΣΕ του Σαντή

ΕΜΙΝ ΜΕΜΕΤ ΜΕΜΕΤ του ΕΜΙΝ

ΜΟΛΛΑ ΑΛΗ ΜΕΜΕΤ ΡΑΜΑΔΑΝ του ΜΕΜΕΤ

ΜΠΑΪΡΑΜ ΕΜΙΝΕ του Ρετζέπ

ΜΠΑΪΡΑΜ ΡΙΤΒΑΝ του Σαλή

ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΜΠΟΥΡΚΑΝ του Μεμέτ

ΧΟΥΣΕΙΝ ΟΓΛΟΥ ΕΜΙΝΕ του Μεμέτ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΝΕΔΡΟΙ (μέχρι δύο σταυροί προτίμησης/εκλέγονται οι 7, εκ των οποίων 3 γυναίκες λόγω ποσόστωσης)

ΒΑΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Θεοδώρου

ΒΕΖΥΡΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιχαήλ

ΒΕΛΚΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Ιωάννη

ΓΕΛΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ του Αυγερινού

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΑΝΙΗΛ του Παναγιώτη

ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Χρήστου

ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Δημητρίου

ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ευστρατίου

ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αθανασίου

ΤΣΙΜΠΙΡΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Παναγιώτη

ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη