Τελικά αποτελέσματα-Σταυροδοσία-Ποιοί εκλέγονται ανά τμήμα στο Επαγγελματικό & Βιοτεχνικό Επιμελητήριο Ροδόπης

Μάχη στήθος με στήθος έδωσαν οι δύο συνδυασμοί που συμμετείχαν στις εκλογές του Επαγγελματικού & Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Ροδόπης.

Συνολικά στις κάλπες προσήλθαν 1.227 εκλογείς, και καταμετρήθηκαν 1.206 έγκυρα ψηφοδέλτια, 7 άκυρα και 14 λευκά.

Τελικά επικράτησε ο συνδυασμός «Συμφωνία ανασυγκρότησης» με επικεφαλής τον Αντώνη Γραβάνη, λαμβάνοντας 624 ψήφους, ποσοστό 50,86% και έντεκα έδρες στο νέο Δ.Σ., ενώ ο συνδυασμός «Μαζί από το χθες στο αύριο» με επικεφαλής τον Γιάννη Κιλτσίκη, έλαβε 582 ψήφους, ποσοστό 47,43% και δέκα έδρες.

Συγκεκριμένα:

  • Στο Τμήμα Υπηρεσιών ο συνδυασμός «Συμφωνία Ανασυγκρότησης» έλαβε 344 ψήφους έναντι 321 του συνδυασμού «Μαζί από το χθες στο αύριο».
  • Στο Επαγγελματικό Τμήμα ο συνδυασμός «Συμφωνία Ανασυγκρότησης» έλαβε 175 ψήφους έναντι 186 του συνδυασμού «Μαζί από το χθες στο αύριο».
  • Στο Βιοτεχνικό Τμήμα ο συνδυασμός «Συμφωνία Ανασυγκρότησης» έλαβε 105 ψήφους έναντι 75 του συνδυασμού «Μαζί από το χθες στο αύριο».

Έτσι οι δύο συνδυασμοί μοιράζονται από έξι έδρες στο Τμήμα Υπηρεσιών και από τρεις στο Επαγγελματικό Τμήμα, ενώ στο Βιοτεχνικό Τμήμα δύο έδρες κερδίζει ο συνδυασμός «Συμφωνία ανασυγκρότησης» και μία ο συνδυασμός «Μαζί από το χθες στο αύριο».

ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΥΠΟΨΞΦΙΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ – ΠΟΙΟΙ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ

  • «ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗΣ» – ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΡΑΒΑΝΗΣ

ΤΜΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

  1. Χασάν Μεσούτ (98)
  2. Νίκος Ευκαρπίδης (95)
  3. Αθανάσιος Δεμίρης (58)
  4. Σπύρος Θυμικιώτης (56)
  5. Θεοδόσιος Χατζηβλασίου (47)
  6. Μπουλέντ Δεβλέτογλου (46)

*Ο Μπουλέντ Δεβλέτογλου «χάνει» την έδρα, την οποία καταλαμβάνει ο επικεφαλής του συνδυασμού.

ΤΜΗΜΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ

  1. Νίκος Στεργίου (81)
  2. Σταυρούλα Πεχλεβάνη (55)
  3. Ερχάν Σαριτζαλή (45)

ΤΜΗΜΑ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΟ

  1. Παντελής Χαβιαράς (51)
  2. Κυριάκος Δραγουμάνης (50)
  • «ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΑΥΡΙΟ» – ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΙΛΤΣΙΚΗΣ

ΤΜΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

  1. Απόστολος Ταρνανάς (95)
  2. Αντώνης Καμπουρίδης (64)
  3. Χασάν Ρετζέπ (61)
  4. Κώστας Δαμιανός (51)
  5. Νίκος Χατζηθεοδώρου (46)
  6. Ισμαήλ Μεχμέτ (37)

*Ο Ισμαήλ Μεχμέτ «χάνει» την έδρα, την οποία καταλαμβάνει ο επικεφαλής του συνδυασμού.

ΤΜΗΜΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ

  1. Παναγιώτης Αλμπανίδης (115)
  2. Ορχάν Εσάτ (54)
  3. Ανδρέας Αμαξόπουλος (31)

ΤΜΗΜΑ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΟ

  1. Χρήστος Ξανθόπουλος (40)

Σχετικές δημοσιεύσεις