Από τη Νομαρχιακή Εφορευτική Επιτροπή, που είχε την ευθύνη της διενέργειας των εκλογών στη ΝΟΔΕ Ροδόπης, ανακοινώθηκαν τα επίσημα αποτελέσματα της εκλογικής διαδικασίας που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή. Ως γνωστόν, οι «γαλάζιες» κάλπες ανέδειξαν εκ νέου πρόεδρο τον κ. Γιάννη Βεζυργιαννίδη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το εκλογικό τους δικαίωμα άσκησαν 1.024 μέλη της Νέας Δημοκρατίας, σε σύνολο 1.262 εγγεγραμμένων, ενώ τα έγκυρα ψηφοδέλτια ήταν 1.005.

Στους πίνακες που ακολουθούν μπορείτε να δείτε ποιοι εκλέγονται σε κάθε όργανο, νομαρχιακό και δημοτικό, και αναλυτικά τη σταυροδοσία των υποφηφίων:

ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΝΟΔΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ 1262  
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 1024  
ΑΚΥΡΑ 14  
ΛΕΥΚΑ 5  
ΕΓΚΥΡΑ 1005  
       
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ  
1 ΒΕΖΥΡΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 477 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 446  
3 ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 53  
ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΙΣΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΟΔΕ 976  
ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ : 29 ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΥΡΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ  ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑΝ ΣΥΑΡΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΝΟΔΕ  

ΕΚΛΟΓΗ ΜΕΛΩΝ ΝΟΔΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ 1262  
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 1024  
ΑΚΥΡΑ 14  
ΛΕΥΚΑ 5  
ΕΓΚΥΡΑ 1005  
       
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ  
1 ΤΣΙΜΠΙΡΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 292 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 239 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΑΜΠΑΡΤΖΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 206 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΧΑΔΟΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 194 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 163 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΧΟΗ – ΚΑΤΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΖΑΝΑ (ΖΑΝ) 159 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7 ΧΑΣΑΝ ΧΑΣΑΝ 158 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8 ΤΣΑΒΔΑΡΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 152 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9 ΞΕΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 146  
10 ΤΑΤΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 142  
11 ΠΟΛΥΤΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 116  
12 ΚΑΖΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 104  
13 ΧΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ 104 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
14 ΤΡΑΚΑΛΙΑΡΟΥΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 102  
15 ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 98  
16 ΤΟΚΟΥΤΣΗ – ΘΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ (ΝΤΙΝΑ) 77  
17 ΔΑΝΗΙΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 67  
       
ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΝΟΔΕ ΡΟΔΟΠΗΣ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο κ. ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΩΣ ΠΡΩΤΟΣ ΕΠΙΛΑΧΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΝΟΔΕ ΚΑΘΩΣ ΕΛΑΒΕ ΣΤΑΥΡΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΌ ΤΟ 40% ΤΩΝ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΩΝ  

ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΗΜΤΟ ΙΑΣΜΟΥ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ 166  
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 145  
ΑΚΥΡΑ 11  
ΛΕΥΚΑ 0  
ΕΓΚΥΡΑ 134  
       
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ  
1 ΜΠΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 90 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΜΗΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 38  
ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΙΣΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΟΔΕ 128  
ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ : 6 ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΥΡΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ  ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑΝ ΣΥΑΡΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΤΟ  

ΕΚΛΟΓΗ ΜΕΛΩΝ ΔΗΜΤΟ ΙΑΣΜΟΥ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ 166  
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 145  
ΑΚΥΡΑ 11  
ΛΕΥΚΑ 0  
ΕΓΚΥΡΑ 134  
       
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ  
1 ΜΙΡΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 64 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΛΙΑΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 60 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΚΟΥΤΡΑ ΣΟΦΙΑ 48 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΑΝΤΕΜ ΕΡΚΑΝ 34 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 29 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΒΑΛΕΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 26 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7 ΖΟΥΡΝΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ 23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8 ΧΑΣΑΝ ΕΡΔΙΝΤΕ 20 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9 ΒΑΛΕΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 11 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΗΜΤΟ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ – ΣΑΠΩΝ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ 279  
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 243  
ΑΚΥΡΑ 2  
ΛΕΥΚΑ 3  
ΕΓΚΥΡΑ 238  
       
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ  
1 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΑΝΙΗΛ 147 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
  ΣΤΙΓΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 84  
ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΙΣΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΟΔΕ 231  
ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ : 7 ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΥΡΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ  ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑΝ ΣΥΑΡΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΤΟ  

ΕΚΛΟΓΗ ΜΕΛΩΝ ΔΗΜΤΟ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ- ΣΑΠΩΝ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ 279  
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 243  
ΑΚΥΡΑ 2  
ΛΕΥΚΑ 3  
ΕΓΚΥΡΑ 238  
       
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ  
1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 93 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 78 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΛΥΓΓΕΡΑΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ 76 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΝΤΕΛΗ ΧΟΥΣΕΙΝ ΑΧΜΕΤ 74 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΜΑΛΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 65 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΡΟΥΦΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 41 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7 ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 22 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8 ΓΚΑΤΖΙΑΛ ΑΜΕΤ ΑΛΗ 20  
9 ΨΑΡΡΑ ΤΡΙΑΔΑ 9 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10 ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 6 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΕΚΛΟΓΗ ΣΥΝΕΔΡΩΝ ΡΟΔΟΠΗΣ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ 1262  
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 1020  
ΑΚΥΡΑ 74  
ΛΕΥΚΑ 44  
ΕΓΚΥΡΑ 902  
       
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ  
1 ΤΣΙΜΠΙΡΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 227 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΑΝΙΗΛ 126 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 111 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΜΠΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 110 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΧΑΣΑΝ ΧΑΣΑΝ 98 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΔΡΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 93 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7 ΠΟΛΥΤΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 93 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8 ΤΑΤΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 87  
9 ΤΡΑΚΑΛΙΑΡΟΥΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 84  
10 ΧΑΔΟΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 62  
11 ΧΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ 58  
12 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 54  
13 ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 52  
14 ΔΑΝΗΙΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 51  
15 ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ- ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 45  
16 ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ 41  
17 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 34  
18 ΔΗΜΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 29  
19 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΦΕΥΣ 25  
20 ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΕΥΡΥΔΙΚΗ 18