Από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης εκδόθηκαν οι αποφάσεις για τον διορισμό των διευθυντών και υποδιευθυντών των μειονοτικών σχολείων του Νομού Ροδόπης. Η θητεία των διορισθέντων θα έχει διάρκεια ένα έτος και συγκεκριμένα: α) από 1 Σεπτεμβρίου 2017 έως 31 Αυγούστου 2018 όπου οι εκπαιδευτικοί είναι οργανικά υπηρετούντες στα αντίστοιχα σχολεία, και β) από την ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας στο σχολείο έως και τις 21 Ιουνίου 2018 για τους υπόλοιπους, αναπληρωτές και αποσπασμένους.

Ακολουθούν τα ονόματα των εκπαιδευτικών που αναλαμβάνουν καθήκοντα διευθυντών και υποδιευθυντών στα μειονοτικά σχολεία του Νομού Ροδόπης:

Μειονοτικά Δημοτικά Σχολεία

α/α Σχολείο Ονοματεπώνυμο

Διευθυντή

Ονοματεπώνυμο

Υποδιευθυντη

1 ΑΓΙΟΧΩΡΙΟΥ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΙΜΠΡΑΧΗΜ ΖΑΒΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
2 ΑΜΑΞΑΔΩΝ ΜΕΜΕΤ ΕΜΙΝ ΝΙΧΑΤ ΛΑΨΑΝΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
3 ΑΜΑΡΑΝΤΩΝ ΧΑΤΖΗ ΑΧΜΕΤ ΟΓΛΟΥ ΡΑΧΗΜ ΔΟΒΡΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ
4 ΑΜΦΙΩΝ ΧΑΣΑΝ ΧΑΣΑΝ ΤΟΡΟΥΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
5 ΑΝΩ ΒΥΡΣΙΝΗΣ ΚΑΡΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΧΜΕΤ ΚΑΡΙΠΗ ΦΩΤΕΙΝΗ
6 ΑΝΩ ΔΡΟΣΙΝΗΣ ΑΧΜΕΤΖΙΚ ΑΧΜΕΤ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
7 ΑΡΑΤΟΥ ΜΟΛΛΑ ΑΛΗ ΧΟΥΣΕΪΝ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
8 ΑΡΙΣΒΗΣ ΚΕΣΗΤ ΑΧΜΕΤ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΙΜΟΣ
9 ΑΡΡΙΑΝΩΝ ΟΥΖΕΪΡ ΓΚΙΟΥΝΟΥΛ ΤΖΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
10 ΑΡΣΑΚΕΙΟΥ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΤΣΟΛΑΚ ΜΕΧΜΕΤ ΚΑΣΣΕΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ
11 ΑΡΧΟΝΤΙΚΩΝ ΑΧΜΕΤ ΧΟΤΖΑ ΑΧΜΕΤ ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
12 ΑΣΩΜΑΤΩΝ ΤΟΠΑΛ ΜΕΜΕΤ ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΕΧΜΕΤ ΜΠΑΤΖΙΑΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
13 ΒΑΚΟΥ ΚΑΡΑ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΜΕΧΜΕΤ ΤΣΕΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
14 ΒΕΛΚΙΟΥ ΜΠΟΣΤΑΝΤΖΗ ΡΕΤΖΕΠ ΜΑΛΛΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
15 ΒΕΝΝΑΣ ΜΠΑΜΠΟΥΣΚΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΒΟΥΝΙΑΜΙΝ ΤΣΑΚΜΑΚΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
16 ΒΡΑΓΙΑΣ ΚΙΟΡ ΧΑΣΑΝ ΧΑΣΑΝ ΔΗΜΑΚΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ
17 ΔΑΡΜΕΝΗΣ ΑΜΕΤ ΝΕΖΜΕΤΙΝ ΝΤΩΝΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
18 ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΑΧΜΕΤ ΣΕΝΟΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
19 ΔΟΚΟΥ ΜΠΟΥΛΜΠΟΥΛ ΜΕΧΜΕΤ ΨΑΡΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
20 ΔΡΑΝΙΑΣ ΔΕΛΗ ΧΑΣΑΝ ΜΕΧΜΕΤ ΣΤΕΡΓΙΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
21 ΔΡΟΣΙΑΣ ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΠΙΛΑΛ ΑΡΜΕΝΤΖΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
22 ΔΡΥΜΗΣ ΣΕΜΕΡΤΖΗ ΧΑΣΑΝ ΧΟΥΣΕΪΝ ΣΤΟΥΡΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
23 ΕΒΡΕΝΟΥ ΤΣΑΚΗΡ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΟΜΕΡ ΤΣΟΥΡΠΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
24 ΕΡΓΑΝΗΣ ΜΟΛΛΑ ΑΜΕΤ ΑΛΗ ΑΛΗ ΦΟΥΤΣΙΤΖΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ
25 ΕΣΟΧΗΣ ΚΑΜΠΕΡ ΑΛΗ ΑΛΗ ΒΟΥΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
26 ΗΠΙΟΥ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΜΕΜΕΤ ΜΕΜΕΤ ΣΑΡΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
27 ΘΑΜΝΑΣ ΔΕΛΗ ΜΠΕΚΗΡ ΑΧΜΕΤ ΜΕΛΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
28 ΙΑΣΜΟΥ ΣΑΔΙΚ ΙΣΜΑΗΛ ΙΜΠΡΑΧΗΜ ΚΑΖΑΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ
29 ΙΣΑΛΟΥ ΣΕΡΗΦ ΑΧΜΕΤ ΓΡΗΓΟ ΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
30 ΚΑΛΑΜΟΚΑΣΤΡΟΥ ΧΑΣΑΝ ΙΔΡΙΣ ΜΠΕΖΥΡΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
31 ΚΑΛΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΚΕΛΕΣ ΧΑΣΑΝ ΧΑΣΑΝ ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
32 ΚΑΛΧΑΝΤΟΣ ΣΙΑΚΗΡ ΧΟΥΣΕΪΝ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
33 ΚΑΤΩ ΚΑΡΔΑΜΟΥ ΑΡΝΑΟΥΤ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΑΖΗΖ ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
34 ΚΕΡΑΣΙΑΣ ΧΑΣΕΚΗ ΑΛΗ ΣΚΕΥΑΣ ΖΗΣΗΣ
35 ΚΕΧΡΟΥ ΜΠΟΣΤΑΝΤΖΗ ΜΕΧΜΕΤ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΧΡΥΣΗ
36 ΚΙΚΙΔΙΟΥ ΟΝΜΠΑΣΗ ΧΑΛΗΛ ΑΜΕΤ ΙΣΜΑΗΛ ΣΠΥΡΙΔΟΥ ΣΥΛΙΑΝΗ
37 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 1ο ΣΕΡΔΑΡ ΜΕΜΕΤ ΜΕΜΕΤ ΤΣΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
38 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 2ο ΑΠΤΟΥΛΑ ΧΑΣΑΝ ΙΣΜΑΗΛ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
39 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 3ο ΓΙΑΚΟΥΠ ΜΕΜΕΤ ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ
40 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 4ο ΔΕΛΗ ΑΜΕΤ ΑΧΜΕΤ ΚΑΖΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ
41 ΚΟΠΤΕΡΟΥ ΜΠΑΡΓΚΑΝ ΓΚΙΟΥΛΙΖΑΡ ΚΟΚΟΛΗ ΕΥΔΟΞΙΑ
42 ΚΥΜΗΣ ΡΕΣΗΤ ΡΑΗΦ ΛΕΠΙΔΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
43 ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΑΛΗΛ ΡΙΤΒΑΝ ΝΑΝΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
44 ΛΗΝΟΥ ΙΜΠΡΑΪΜΟΓΛΟΥ ΚΑΦΑΖ ΧΟΥΣΕΪΝ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
45 ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΕΝΤΙΚ ΚΑΔΗΡ ΑΓΑΠΙΔΗΣ ΜΑΡΚΟΣ
46 ΜΑΣΤΑΝΛΗ ΤΑΣΚΙΝ ΝΙΧΑΤ ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
47 ΜΕΓΑ ΠΙΣΤΟΥ ΜΕΜΕΤ ΕΜΙΝ ΜΕΧΜΕΤ ΣΑΧΟΥΛΗ ΣΤΕΛΛΑ
48 ΜΕΓΑΛΟΥ ΔΟΥΚΑΤΟΥ ΧΟΥΣΕΪΝ ΟΓΛΟΥ ΜΕΜΕΤ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
49 ΜΕΛΕΤΗΣ ΤΟΠΑΛ ΧΑΣΑΝ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΛΟΖΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
50 ΜΙΚΡΟΥ ΠΙΣΤΟΥ ΚΑΛΕΔΤΖΗ ΜΕΜΕΤ ΝΙΑΖΗ ΤΑΡΤΑΝΗ ΜΑΡΙΑ
51 ΜΙΣΧΟΥ ΧΑΣΑΝ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΠΑΧΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
52 ΜΥΡΤΙΣΚΗΣ ΚΥΡ ΜΟΥΡΑΤ ΑΜΕΤ ΚΟΡΦΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
53 ΜΥΣΤΑΚΑ ΣΙΑΚΗΡ ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΛΑΪΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ Σ
54 ΝΕΥΡΩΝ ΧΑΛΗΛ ΜΠΑΣΗ ΧΑΣΑΝ ΡΙΤΒΑΝ ΤΑΝΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
55 ΟΜΗΡΙΚΟΥ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΣΕΛΑΕΤΙΝ ΓΚΑΡΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
56 ΟΡΓΑΝΗΣ ΑΡΝΑΟΥΤ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΑΧΜΕΤ ΞΕΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
57 ΠΑΣΣΟΥ ΧΑΤΖΗ ΑΛΗ ΜΕΜΕΤ ΝΕΟΦΥΤΙΔΟΥ ΜΑΙΡΗ
58 ΠΑΤΕΡΜΩΝ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΝΕΝΤΗΜ ΚΑΡΡΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
59 ΠΕΛΕΚΗΤΗΣ ΜΕΜΕΤ ΙΜΠΡΑΧΗΜ ΦΛΩΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
60 ΠΛΑΓΙΑΣ ΑΜΕΤ ΣΑΛΗ ΜΑΥΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
61 ΠΟΛΥΑΝΘΟΥ ΜΠΕΚΗΡ ΟΥΣΤΑ ΧΑΣΑΝ ΤΣΙΠΛΑΚΗ ΣΜΑΡΩ
62 ΠΟΡΠΗΣ ΣΕΡΗΦ ΜΕΜΕΤ ΔΕΛΗΓΚΙΟΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
63 ΡΙΖΩΜΑΤΟΣ ΑΛΗ ΑΜΕΤ ΤΣΑΡΑΓΚΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
64 ΣΑΛΠΗΣ ΤΣΑΒΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΜΕΤ ΣΟΦΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
65 ΣΑΠΩΝ ΟΣΜΑΝ ΣΕΡΑΦΕΤΙΝ ΠΑΤΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
66 ΣΙΔΗΡΑΔΩΝ ΜΟΥΧΤΑΡ ΣΑΛΗ ΦΕΪΜ ΡΟΪΔΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
67 ΣΚΑΛΩΜΑΤΟΣ ΡΙΣΓΓΙΤΣ ΡΕΤΖΕΠ ΕΥΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΡΑΣΜΙΑ
68 ΣΤΥΛΑΡΙΟΥ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΕΚΡΕΜ ΠΑΧΟΥΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
69 ΤΥΧΗΡΟΥ ΣΕΡΔΑΡ ΜΕΜΕΤ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
70 ΦΙΛΥΡΑΣ ΜΟΛΛΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΧΑΣΑΝ ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
71 ΦΥΛΑΚΑ ΧΑΣΑΝ ΜΕΜΕΤ ΒΡΟΥΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
72 ΦΩΛΙΑΣ ΕΜΙΝ ΝΑΖΗΦ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΜΠΑΡΑΜΠΑΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
73 ΧΛΟΗΣ ΠΑΣΛΑΚ ΧΑΣΑΝ ΜΑΣΤΟΡΙΔΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Μειονοτικά Γυμνάσια – Λύκεια

α/α Σχολείο Ονοματεπώνυμο Διευθυντή Ονοματεπώνυμο Υποδιευθυντή
1 ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ- ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΜΕΜΕΤ ΤΟΥΝΑΛΠ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΚΟΣ