Η «γεωγραφία» του νέου Δ.Σ. και τα πρόσωπα που θα το απαρτίζουν

Πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη, 30 Νοεμβρίου, οι εκλογές για την ανάδειξη των μελών του νέου Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΛΜΕ Ροδόπης. Στις κάλπες προσήλθαν 441 εκπαιδευτικοί, ενώ τα έγκυρα ψηφοδέλτια ήταν 428. Πρώτη δύναμη αναδείχθηκε η Προοδευτική Ενότητα Καθηγητών με ποσοστό 40,89%, κερδίζοντας τις 3 από τις 7 έδρες του νέου Δ.Σ. Ακολούθησε η Ανεξάρτητη Εκπαιδευτική Συνεργασία, που συγκέντρωσε ποσοστό 21,26% και κατέλαβε δύο έδρες, ενώ η ΔΑΚΕ και η ΣΥΝΕΚ, με 18,22% και 12,38% αντίστοιχα, θα έχουν από έναν εκπρόσωπο στη νέα διοίκηση του συνδικαλιστικού οργάνου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των εκλογών και η σταυροδοσία έχουν εξής:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ ΕΛΜΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

ΨΗΦΙΣΑΝ: 441 Έδρες

στο ΔΣ

της ΕΛΜΕ

ΠΟΣΟΣΤΟ
ΑΚΥΡΑ – ΛΕΥΚΑ     13 2,95%
ΕΓΚΥΡΑ 428  
 

ΕΛΑΒΑΝ

   
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ 175 3 40,89%
Α.E.Σ 91 2 21,26%
ΔΑΚΕ 78 1 18,22%
ΣΥΝΕΚ 53 1 12,38%
ΠΑΜΕ 31 7,25%

 

Εκλέγονται ως μέλη του ΔΣ της ΕΛΜΕ:

Από την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Καθηγητών Ν. ΡΟΔΟΠΗΣ εκλέγονται:

  1. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ λαμβάνοντας 138 ψήφους.
  2. ΚΑΡΥΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ λαμβάνοντας 95 ψήφους.
  3. ΛΙΤΣΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ λαμβάνοντας 64 ψήφους.

Από την Α.Ε.Σ εκλέγονται:

  1. ΚΑΡΑΚΟΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ λαμβάνοντας 79 ψήφους.
  2. ΚΑΡΑΠΟΥΛΗ ΕΥΘΥΜΙΑ λαμβάνοντας 32 ψήφους.

Από τη ΔΑΚΕ εκλέγεται:

  1. ΚΑΪΟΠΟΥΛΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ(ΜΑΤΟΥΛΑ) λαμβάνοντας 64 ψήφους.

Από την ΣΥΝΕΚ εκλέγεται:

  1. ΣΑΚΕΛΛΙΩΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣ λαμβάνοντας 52 ψήφους.

Για  το  Εποπτικό Συμβούλιο (Ε.Σ.) Εκλέγονται:

Από την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ λαμβάνοντας 56 ψήφους.

Από την Α.Ε.Σ. : ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ λαμβάνοντας 48 ψήφους.

Από την ΔΑΚΕ: ΔΑΡΓΙΝΙΔΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ λαμβάνοντας 45 ψήφους.

 

ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΣ ΕΛΜΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2017

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ(Π.Ε.Κ.)

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ  ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΛΜΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 138
2 ΓΑΝΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 33
3 ΚΑΡΥΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 95
4 ΚΙΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 34
5 ΛΙΤΣΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 64
6 ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 34
8 ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 29

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΠΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 56

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ(Α.Ε.Σ.)

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ  ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΛΜΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 22
2 ΚΑΡΑΚΟΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 79
3 ΚΑΡΑΠΟΥΛΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 32
4 ΚΑΤΣΑΝΕΒΑ ΕΛΕΝΗ 24
5 ΤΣΙΛΙΓΚΙΡΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 22

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΠΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 48
2 ΚΑΡΑΚΥΡΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 19
3 ΣΤΡΟΥΜΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 30

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ(Δ.Α.Κ.Ε.)

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ  ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΛΜΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΖΩΓΡΑΦΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 39
2 ΚΑΪΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΤΟΥΛΑ 64
4 ΤΟΛΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 22
5 ΤΣΑΡΔΑΚΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 25

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΠΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΔΑΡΓΙΝΙΔΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ 45

 

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ(ΣΥΝ.Ε.Κ.)

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ  ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΛΜΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

 

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΓΚΙΟΥΛΗ ΖΩΗ 40
2 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 28
1 ΜΥΛΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 22
2 ΣΑΚΕΛΛΙΩΝ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 52
3 ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΜΕΤΑΞΙΑ 48
5 ΧΑΪΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ(ΝΙΚΟΛ) 22

 

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΠΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 26

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ(Π.Α.ΜΕ.)

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ  ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΛΜΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 17
2 ΠΑΤΗΡΗ ΚΑΚΙΑ 23
3 ΣΤΙΛΠΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 17
4 ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ 17

 

Advertisement