Δεν κατεβαίνει ο επί σειρά ετών πρόεδρός του, Νίκος Παπαθανασίου.


ΤΕΕΤην Κυριακή 20 Νοεμβρίου και από τις 8 το πρωί έως τις 7 το βράδυ θα διεξαχθούν οι εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών μελών των οργάνων του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας. Στις εκλογές του ΤΕΕ συμμετέχουν με δικαίωμα ψήφου 102.725 διπλωματούχοι μηχανικοί, καθώς το Τεχνικό Επιμελητήριο αποτελεί τον μεγαλύτερο επιστημονικό φορέα της χώρας.

Ενόψει των εκλογών της 20ης Νοεμβρίου, έγινε και η ανακήρυξη των υποψηφίων για την Αντιπροσωπεία και το Πειθαρχικό Συμβούλιο του Περιφερειακού Τμήματος Θράκης. Στην αναμέτρηση θα λάβουν μέρος 6 συνδυασμοί, που αθροιστικά περιλαμβάνουν στους κόλπους τους 141 υποψηφίους.

Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι ο επί σειρά ετών πρόεδρος του ΤΕΕ Θράκης Νίκος Παπαθανασίου δε θα λάβει μέρος στην επικείμενη εκλογική αναμέτρηση.

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ Π.Τ. ΘΡΑΚΗΣ

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: Ανεξάρτητοι Μηχανικοί Θράκης

Νομός Ροδόπης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΑΓΓΕΛΙΔΟΥΕΥΑΓΓΕΛΙΑΑ
2ΙΣΜΑΗΛΜΟΥΣΤΑΦΑΑγρ. Τ.
3ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΠ
4ΚΛΑΔΟΥΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΑγρ. Τ.
5ΛΑΓΚΑΖΑΛΗΣΧΑΡΙΛΑΟΣΜ
6ΛΑΡΙΣΗΣΣΟΦΟΚΛΗΣΑ
7ΜΑΥΡΙΔΟΥΝΙΚΗΑ
8ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΜΑΡΙΝΑΑγρ. Τ.
9ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣΚΥΡΙΑΚΟΣΠ
10ΠΑΠΑΔΗΜΟΣΓΕΩΡΓΙΟΣΠ
11ΤΖΕΜΙΝΤΙΜΠΗΣΑΠΟΣΤΟΛΟΣΠ
12ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥΦΩΤΕΙΝΗΑ
13ΤΣΑΓΚΟΣΣΤΑΥΡΟΣΜ/Η
14ΤΣΑΚΙΡΑΚΗΦΩΤΕΙΝΗΑγρ. Τ.

Νομός Έβρου

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΑΘΑΝΑΣΙΟΥΑΝΤΩΝΙΑΠ
2ΑΛΒΑΝΟΣΣΤΑΜΑΤΙΟΣΑ
3ΑΛΕΞΑΚΗΣΑΛΕΞΙΟΣΠ
4ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣΧΡΗΣΤΟΣΗ
5ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣΝΙΚΟΛΑΟΣΠ
6ΚΑΛΑΦΑΤΖΗΣΙΩΑΝΝΗΣΑ
7ΚΟΥΓΚΟΥΛΟΣΜΙΧΑΗΛΠ
8ΚΟΥΡΤΙΔΗΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΠ
9ΚΥΡΤΖΙΔΟΥΣΤΑΥΡΟΥΛΑΜ
10ΜΗΡΓΚΕΖΟΥΔΗΣΗΛΙΑΣΠ
11ΠΑΝΙΤΣΙΔΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΠ
12ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥΓΕΩΡΓΙΟΣΑγρ. Τ.
13ΤΡΙΑΝΤΟΣΓΕΩΡΓΙΟΣΑ
14ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣΒΑΣΙΛΕΙΟΣΜ

Νομός Ξάνθης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΓΑΛΗΝΟΣΣΤΑΥΡΟΣΠ
2ΔΕΛΚΟΣΚΩΝ/ΝΟΣΗ
3ΔΟΥΚΕΛΗΣΙΩΑΝΝΗΣΗ
4ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣΑΝΔΡΕΑΣΜ
5ΙΑΚΩΒΙΔΗΣΝΙΚΟΛΑΟΣΠ
6ΜΑΥΡΑΚΗΕΛΠΙΝΙΚΗΠ
7ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗΣΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣΑγρ. Τ.
8ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣΔΙΟΓΕΝΗΣΠ
9ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣΗΛΙΑΣΠ
10ΣΦΥΡΗΣΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣΠ
11ΤΕΦΗΚΟΓΛΟΥΑΔΝΑΝΑ
12ΧΑΙΤΙΔΗΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΠ

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΡ.ΑΓ.Ε.Σ.

ΑΡιστερή ΑΓωνιστική Ενωτική Συσπείρωση Θράκης

Νομός Ροδόπης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣΓΕΩΡΓΙΟΣΑγρ. Τ.

Νομός Ξάνθης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑΑ
2ΓΩΓΟΣΠΑΣΧΑΛΗΣΑγρ. Τ.
3ΚΗΠΟΥΡΟΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΑ
4ΚΙΑΚΟΣΝΕΚΤΑΡΙΟΣΑ
5ΣΙΑΜΙΔΗΣΙΩΑΝΝΗΣΠ
  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

Νομός Ροδόπης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΑΛΗΑΛΗΠ
2ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣΑΝΤΩΝΙΟΣΠ
3ΑΞΩΝΙΔΟΥΚΑΛΛΙΟΠΗ-ΓΕΩΡΓΙΑΠ
4ΒΕΖΥΡΓΙΑΝΝΙΔΗΣΙΩΑΝΝΗΣΜ
5ΚΑΡΑΚΑΣΗΣΙΩΑΝΝΗΣΜ
6ΛΟΥΡΙΚΑΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΠ
7ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥΚΥΡΙΑΚΗ-ΚΛΕΙΩΠ
8ΠΑΣΟΠΟΥΛΟΣΜΙΧΑΗΛΠ
9ΠΟΛΙΤΕΙΑΔΗΣΒΑΣΙΛΕΙΟΣΜ
10ΣΟΦΙΑΝΟΣΠΑΝΤΕΛΗΣ-ΜΑΡΙΟΣΠ
11ΤΣΑΚΙΡΗΣΜΙΧΑΗΛΗ
12ΦΕΛΑΚΗΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑγρ. Τ.
13ΦΩΤΙΑΔΗΣΓΕΩΡΓΙΟΣΠ
14ΧΑΛΑΤΖΙΔΟΥΛΑΜΠΡΙΝΗΑ
15ΧΟΥΡΙΔΟΥΠΑΡΑΣΚΕΥΗΧ

Νομός Έβρου

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣΕΥΘΥΜΙΟΣΗ
2ΙΑΚΩΒΑΚΗΣΕΥΑΓΓΕΛΟΣΗ
3ΙΝΤΖΕΣΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΑ
4ΚΑΛΕΝΤΖΙΔΗΣΒΛΑΣΑΚΗΣΧ
5ΚΑΡΥΠΙΔΗΣΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣΠ
6ΚΟΥΚΟΥΡΑΒΑΣΓΕΩΡΓΙΟΣΠ
7ΚΟΥΜΠΡΙΔΗΣΛΑΜΠΡΟΣΠ
8ΚΟΥΤΣΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑγρ. Τ.
9ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑ
10ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥΑΡΓΥΡΟΥΛΑΗ
11ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣΜ
12ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣΠΟΛΥΖΩΗΣΠ
13ΣΙΔΕΡΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΠ
14ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑγρ. Τ.
15ΤΟΚΑΜΑΝΗΣΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣΗ
16ΤΣΙΑΚΙΡΗΣΑΠΟΣΤΟΛΟΣΠ

Νομός Ξάνθης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΑΣΗΜΙΔΗΣΒΑΣΙΛΕΙΟΣΠ
2ΑΥΓΕΡΗΣΛΟΥΚΑΣΠ
3ΓΙΑΝΝΩΤΑΣΣΤΑΥΡΟΣΠ
4ΓΚΕΒΡΕΚΗΣΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣΗλκ
5ΙΩΑΝΝΙΔΟΥΦΩΤΕΙΝΗΜ
6ΚΑΛΠΑΚΗΣΦΑΝΟΥΡΙΟΣΠ και Μ
7ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΗ
8ΛΥΠΗΡΙΔΗΣΓΕΩΡΓΙΟΣΠ
9ΜΑΥΡΙΔΗΣΣΠΥΡΙΔΩΝΜ
10ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥΕΙΡΗΝΗΧ
11ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΙΝΙΔΗΣΗΛΙΑΣΑ
12ΤΡΑΧΑΝΑΤΖΗΣΑΝΔΡΕΑΣΑγρ. Τ.

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

Νομός Ροδόπης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΔΗΜΗΤΡΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΗ
2ΚΕΡΑΤΖΗ ΙΜΠΡΑΜΙΜΠΡΑΗΜΑ
3ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣΔΗΜΟΣΑγρ. Τ.
4ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥΜΑΡΙΑΑ
5ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣΣΠΥΡΙΔΩΝΧ

Νομός Έβρου

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣΓΕΩΡΓΙΟΣΠ
2ΚΟΥΚΟΡΑΒΑΣΝΙΚΟΛΑΟΣΑγρ. Τ.
3ΚΡΕΩΝΑΣΑΠΟΣΤΟΛΟΣΑγρ. Τ.
4ΛΑΙΝΑΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΗ
5ΜΑΚΡΗΣΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣΗ

Νομός Ξάνθης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΡΟΥΣΑΚΗΣΘΕΟΔΩΡΟΣΠ

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ ΘΡΑΚΗΣ

Νομός Ροδόπης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣΜλ
2ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥΕΛΙΣΑΒΕΤΠ
3ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑγρ. Τ.

Νομός Έβρου

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣΚΥΡΙΑΚΟΣΠ
2ΓΟΙΔΑΣΣΥΜΕΩΝΠ
3ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΠ
4ΣΕΡΕΤΟΥΔΗΣΤΑΥΡΟΥΛΑΗ
5ΤΣΟΥΛΟΣΓΕΩΡΓΙΟΣΠ
6ΤΥΜΠΑΝΙΔΗΣΓΕΩΡΓΙΟΣΠ

Νομός Ξάνθης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣΧΡΗΣΤΟΣΠ
2ΒΑΒΑΤΣΙΚΟΣΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΠ
3ΒΟΡΙΔΗΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑ
4ΔΑΒΙΤΙΔΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΠ
5ΔΙΑΜΑΝΤΗΣΒΑΣΙΛΕΙΟΣΧ
6ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣΛΕΩΝΙΔΑΣΠ
7ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΜΑΡΙΑΑγρ. Τ.
8ΜΗΤΡΟΥΑΝΤΩΝΙΟΣΠ
9ΜΟΥΡΓΟΠΟΥΛΟΣΦΩΤΙΟΣΠ
10ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΦΙΛΕΛΗΣΧΡΗΣΤΟΣΗ
11ΠΛΕΣΙΑΣΑΡΓΥΡΙΟΣΠ
12ΣΤΕΦΑΝΟΥΕΥΘΥΜΙΟΣΜ
13ΤΣΕΤΙΝΕΣΣΤΥΛΙΑΝΟΣΠ

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

Νομός Ροδόπης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥΑΓΓΕΛΙΚΗΑ
2ΣΠΗΛΙΩΤΗΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑΑ
3ΧΑΣΑΝΧΑΣΑΝΗ

Νομός Έβρου

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΒΕΝΕΤΗΣΑΠΟΣΤΟΛΟΣΠ
2ΓΚΟΥΓΚΟΥΛΑΚΗΣΧΡΗΣΤΟΣΠ
3ΧΕΡΙΑΝΙΔΟΥΕΛΙΝΑΑ

Νομός Ξάνθης

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΕΞΙΟΓΛΟΥΔΗΜΗΤΡΙΟΣΜλ
2ΦΩΤΗΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΠ

 

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ Π.Τ. ΘΡΑΚΗΣ

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: Ανεξάρτητοι Μηχανικοί Θράκης
ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΙΑΚΩΒΙΔΗΣΝΙΚΟΛΑΟΣΠ
2ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣΠΑΣΧΑΛΗΣΜ/Η
3ΠΡΩΙΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣΑγρ. Τ.
4ΤΡΙΑΝΤΟΣΓΕΩΡΓΙΟΣΑ

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΙΑΚΩΒΑΚΗΣΕΥΑΓΓΕΛΟΣΗ
2ΜΕΡΚΟΥΡΗΣΝΙΚΟΛΑΟΣΠ
3ΝΤΑΦΟΣΒΑΣΙΛΕΙΟΣΧ
4ΤΟΚΑΜΑΝΗΣΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣΗ

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΕ ΘΡΑΚΗΣ
ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1ΓΟΙΔΑΣΣΥΜΕΩΝΠ
2ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑγρ. Τ.
3ΠΛΕΣΙΑΣΑΡΓΥΡΙΟΣΠ