– Το πρωτάθλημα ξεκινά στις 9 Σεπτεμβρίου 2016 και ολοκληρώνεται στις 21 Μαΐου 2017.

Την Καβάλα εκτός έδρας την πρώτη αγωνιστική, και τη Δόξα Δράμας εντός έδρας τη δεύτερη αγωνιστική, δύο ομάδες δηλαδή που θεωρούνται εκ των φαβορί για άνοδο στη Β΄ εθνική, θα αντιμετωπίσει στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής η Δόξα Προσκυνητών, όπως «όρισε» η σημερινή κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα.

Το «Ελ Θράκικο» της κατηγορίας, με τον Ορφέα Ξάνθης, «έπεσε» την 14η αγωνιστική του πρώτου γύρου εντός για τη Δόξα, και αντίστοιχα την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Ξάνθη.

Το ρεπό της Δόξας Προσκυνητών κληρώθηκε την 6η και 21η αγωνιστική.

Υπενθυμίζεται, πως στη Β΄ εθνική ανεβαίνουν οι πρωταθλήτριες ομάδες των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ εθνικής, ενώ στα πρωταθλήματα των κατά τόπους ΕΠΣ, θα υποβιβαστούν οι δύο τελευταίες του 2ου ομίλου στον οποίο αγωνίζονται 16 ομάδες, και οι τελευταίες των υπόλοιπων ομίλων στους οποίους συμμετέχουν από 15 ομάδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Δόξας Προσκυνητών:

1η αγωνιστική: Α.Ο. Καβάλα – Δόξα Προσκυνητών

2η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Δράμας

3η αγωνιστική: Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Προσκυνητών

4η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Εορδαϊκός

5η αγωνιστική: Απόλλων Καλαμαριάς – Δόξα Προσκυνητών

6η αγωνιστική: Ρεπό

7η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Αλμωπός Αριδαίας

8η αγωνιστική: Α.Ε. Ποντίων – Δόξα Προσκυνητών

9η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Νάουσα

10η αγωνιστική: Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Προσκυνητών

11η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Καμπανιακός

12η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Α.Ο. Καρδίας

13η αγωνιστική: ΑΠΕ Λαγκαδά – Δόξα Προσκυνητών

14η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Ορφέας Ξάνθης

15η αγωνιστική: Μακεδονικός Φούφα – Δόξα Προσκυνητών

——————————————————————————–

16η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Α.Ο. Καβάλα

17η αγωνιστική: Δόξα Δράμας – Δόξα Προσκυνητών

18η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Απόλλων Παραλιμνίου

19η αγωνιστική: Εορδαϊκός – Δόξα Προσκυνητών

20η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Απόλλων Καλαμαριάς

21η αγωνιστική: Ρεπό

22η αγωνιστική: Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Προσκυνητών

23η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Α.Ε. Ποντίων

24η αγωνιστική: Νάουσα – Δόξα Προσκυνητών

25η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Νέστος Χρυσούπολης

26η αγωνιστική: Καμπανιακός – Δόξα Προσκυνητών

27η αγωνιστική: Α.Ο. Καρδίας – Δόξα Προσκυνητών

28η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – ΑΠΕ Λαγκαδά

29η αγωνιστική: Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Προσκυνητών

30η αγωνιστική: Δόξα Προσκυνητών – Μακεδονικός Φούφα

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής:

1η αγωνιστική 16η
Α.Ο. Καρδίας-Ορφέας Ξάνθης
Μακεδονικός Φούφα-ΑΠΕ Λαγκαδά
Α.Ε. Ποντίων-Απόλλων Καλαμαριάς
Α.Ο. Καβάλα-Δόξα Προσκυνητών
Νάουσα-Εορδαϊκός
Δόξα Δράμας-Καμπανιακός
Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης
Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

2η αγωνιστική 17η
Αλμωπός Αριδαίας-Α.Ο. Καρδίας
Ορφέας Ξάνθης-Μακεδονικός Φούφα
ΑΠΕ Λαγκαδά-Α.Ο. Καβάλα
Απόλλων Καλαμαριάς-Νάουσα
Δόξα Προσκυνητών-Δόξα Δράμας
Εορδαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης
Καμπανιακός-Απόλλων Παραλιμνίου
Ρεπό: Α.Ε. Ποντίων

3η αγωνιστική 18η
Α.Ο. Καρδίας-Μακεδονικός Φούφα
Α.Ε. Ποντίων-Αλμωπός Αριδαίας
Α.Ο. Καβάλα-Ορφέας Ξάνθης
Δόξα Δράμας-ΑΠΕ Λαγκαδά
Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Προσκυνητών
Εορδαϊκός-Καμπανιακός
Ρεπό: Νάουσα

4η αγωνιστική 19η
Α.Ε. Ποντίων-Α.Ο. Καρδίας
Μακεδονικός Φούφα-Α.Ο. Καβάλα
Αλμωπός Αριδαίας-Νάουσα
Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Δράμας
ΑΠΕ Λαγκαδά-Απόλλων Παραλιμνίου
Απόλλων Καλαμαριάς-Καμπανιακός
Δόξα Προσκυνητών-Εορδαϊκός
Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

5η αγωνιστική 20η
Α.Ο. Καρδίας-Α.Ο. Καβάλα
Νάουσα-Α.Ε. Ποντίων
Δόξα Δράμας-Μακεδονικός Φούφα
Νέστος Χρυσούπολης-Αλμωπός Αριδαίας
Απόλλων Παραλιμνίου-Ορφέας Ξάνθης
Εορδαϊκός-ΑΠΕ Λαγκαδά
Απόλλων Καλαμαριάς-Δόξα Προσκυνητών
Ρεπό: Καμπανιακός

6η αγωνιστική 21η
Νάουσα-Α.Ο. Καρδίας
Α.Ο. Καβάλα-Δόξα Δράμας
Α.Ε. Ποντίων-Νέστος Χρυσούπολης
Μακεδονικός Φούφα-Απόλλων Παραλιμνίου
Αλμωπός Αριδαίας-Καμπανιακός
Ορφέας Ξάνθης-Εορδαϊκός
ΑΠΕ Λαγκαδά-Απόλλων Καλαμαριάς
Ρεπό: Δόξα Προσκυνητών

7η αγωνιστική 22η
Α.Ο. Καρδίας-Δόξα Δράμας
Νέστος Χρυσούπολης-Νάουσα
Απόλλων Παραλιμνίου-Α.Ο. Καβάλα
Καμπανιακός-Α.Ε. Ποντίων
Εορδαϊκός-Μακεδονικός Φούφα
Δόξα Προσκυνητών-Αλμωπός Αριδαίας
Απόλλων Καλαμαριάς-Ορφέας Ξάνθης
Ρεπό: ΑΠΕ Λαγκαδά

8η αγωνιστική 23η
Νέστος Χρυσούπολης-Α.Ο. Καρδίας
Δόξα Δράμας-Απόλλων Παραλιμνίου
Νάουσα-Καμπανιακός
Α.Ο. Καβάλα-Εορδαϊκός
Α.Ε. Ποντίων-Δόξα Προσκυνητών
Μακεδονικός Φούφα-Απόλλων Καλαμαριάς
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΠΕ Λαγκαδά
Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

9η αγωνιστική 24η
Α.Ο. Καρδίας-Απόλλων Παραλιμνίου
Καμπανιακός-Νέστος Χρυσούπολης
Εορδαϊκός-Δόξα Δράμας
Δόξα Προσκυνητών-Νάουσα
Απόλλων Καλαμαριάς-Α.Ο. Καβάλα
ΑΠΕ Λαγκαδά-Α.Ε. Ποντίων
Ορφέας Ξάνθης-Αλμωπός Αριδαίας
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

10η αγωνιστική 25η
Καμπανιακός-Α.Ο. Καρδίας
Απόλλων Παραλιμνίου-Εορδαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Προσκυνητών
Δόξα Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς
Νάουσα-ΑΠΕ Λαγκαδά
Α.Ε. Ποντίων-Ορφέας Ξάνθης
Μακεδονικός Φούφα-Αλμωπός Αριδαίας
Ρεπό: Α.Ο. Καβάλα

11η αγωνιστική 26η
Α.Ο. Καρδίας-Εορδαϊκός
Δόξα Προσκυνητών-Καμπανιακός
Απόλλων Καλαμαριάς-Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΠΕ Λαγκαδά-Νέστος Χρυσούπολης
Ορφέας Ξάνθης-Νάουσα
Αλμωπός Αριδαίας-Α.Ο. Καβάλα
Μακεδονικός Φούφα-Α.Ε. Ποντίων
Ρεπό: Δόξα Δράμας

12η αγωνιστική 27η
Δόξα Προσκυνητών-Α.Ο. Καρδίας
Εορδαϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς
Καμπανιακός-ΑΠΕ Λαγκαδά
Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης
Δόξα Δράμας-Αλμωπός Αριδαίας
Νάουσα-Μακεδονικός Φούφα
Α.Ο. Καβάλα-Α.Ε. Ποντίων
Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

13η αγωνιστική 28η
Α.Ο. Καρδίας-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΠΕ Λαγκαδά-Δόξα Προσκυνητών
Ορφέας Ξάνθης-Καμπανιακός
Αλμωπός Αριδαίας-Απόλλων Παραλιμνίου
Μακεδονικός Φούφα-Νέστος Χρυσούπολης
Α.Ε. Ποντίων-Δόξα Δράμας
Α.Ο. Καβάλα-Νάουσα
Ρεπό: Εορδαϊκός

14η αγωνιστική 29η
ΑΠΕ Λαγκαδά-Α.Ο. Καρδίας
Δόξα Προσκυνητών-Ορφέας Ξάνθης
Εορδαϊκός-Αλμωπός Αριδαίας
Καμπανιακός-Μακεδονικός Φούφα
Απόλλων Παραλιμνίου-Α.Ε. Ποντίων
Νέστος Χρυσούπολης-Α.Ο. Καβάλα
Δόξα Δράμας-Νάουσα
Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

15η αγωνιστική 30η
Ορφέας Ξάνθης-ΑΠΕ Λαγκαδά
Αλμωπός Αριδαίας-Απόλλων Καλαμαριάς
Μακεδονικός Φούφα-Δόξα Προσκυνητών
Α.Ε. Ποντίων-Εορδαϊκός
Α.Ο. Καβάλα-Καμπανιακός
Νάουσα-Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Δράμας-Νέστος Χρυσούπολης
Ρεπό: Α.Ο. Καρδίας